Menu

piątek, 3 kwietnia 2020

Surówka z czerwonej kapusty

Bardzo brakuje mi zakupów na targu. We wtorki i w piątku na warszawskim Wolumenie, do którego mam rzut beretem, są dni targowe. KAŻDE moje wyjście w te strony wiąże się z salwą śmiechu w głowie. 


Przecież te intrygi i kłótnie sprzedawców są nie do podrobienia! ❤

To jest wspaniałe jak wchodzisz na ten ogromny targ, gdzie przed straganem 'mięsnym' ktoś sprzedaje pierścionki i bransoletki, zaraz obok na dość dużym metrażu inny sprzedawca handluje tapczanami i na cały regulator słychać z boom boxa "To ja typ niepokorny" Stachurskiego, w międzyczasie na warzywno-owocowych straganach obrzucają się asortymentem. Ci ludzie są tacy prawdziwi, nie przejmują się czy klient akurat stoi koło nich czy nie - jak ma ochotę sobie bluzgnąć, bo się zdenerwował - to sobie bluzgnie. 

Ostatnio przy wejściu na targ swoją sprzedaż płyt prowadzili Peruwiańczycy (?), którzy zawsze kojarzyli mi się z Międzyzdrojami, gdzie grając na swoich fletach promowali kasety magnetofonowe z muzyką (wokół nich zawsze było pełno zaciekawionych gapiów!). Tym razem zaskoczyli swoim repertuarem grając na instrumentach utwory Enrique Iglesiasa oraz...papieską Barkę.

Wracając - brakuje mi zakupów na targu, nie tylko pod względem wprawienia w wyborny nastrój, ale pod względem świeżych warzyw i owoców. Dlatego też, gdy ostatnio w skrzynce znalazłam ulotkę "Warzywa i owoce na dowóz" to moje serce podskoczyło i świat znów nabrał kolorów ;) Zamówiłam wszystko co można było, w tym: białą i czerwoną kapustę. Codziennie zatem mamy świeżą surówkę. Dziś polecam z czerwonej!

Czas przygotowania: 10 minut
Poziom trudności: bardzo łatwe  
Przydatne naczynia: nóż, deska do krojenia, tarka, miska, łyżeczka, mała miseczka   
Składniki:
- 1/4 średniej kapusty czerwonej
- 1/2 cebuli
- 1/2 jabłka
- 1/2 natki pietruszki

- 2 łyżki oliwy z oliwek
- 1 łyżka octu balsamicznego
- 1 łyżeczka cukru
- 1 łyżka soku z cytryny
- sól, pieprz

1. Kapustę myjemy, osuszamy i obrywamy z brzydkich liści. Kroimy drobniej i przerzucamy do miski. Solimy.

2. Cebulę kroimy drobno, jabłko ścieramy na tarce, natkę pietruszki siekamy - wszystko dorzucamy do miski.

3. W małej misce mieszamy oliwę, ocet, cukier, sok z cytryny i pieprz - zalewamy surówkę. Jeśli za mało soli/pieprzu - doprawiamy.

Surówka jest gotowa do podania od razu, ale można też schować ją na trochę do lodówki.

Smacznego:)

2 komentarze: