Menu

poniedziałek, 21 grudnia 2015

Pierniki świąteczne duże + propozycje ich zapakowania

Dziś znowu pierniki, tym razem większe. Można je zjeść, ale jeszcze lepiej jest je przepięknie zapakować i sprawić miły prezent najbliższym. Każdy lubi ładne rzeczy:) 

Przepis ponownie z tego ciasta KLIK, lukier natomiast polecam wykonać z cukru pudru i białka. Zazwyczaj zamiast białka używam cytryny (do ciast), tym razem jednak użyłam właśnie białka, dzięki czemu lukier był bardziej zwarty, ze śnieżnobiałym kolorem. 

Podzieliłam powstały lukier na 3 równe części: w jednej misce zostawiłam biały, w drugiej do lukru dodałam parę kropel barwnika różowego, w trzeciej - zielonego. Mam w domu specjalny przyrząd do tego, ale stwierdziłam, że nie chce mi się później tego wszystkiego myć, więc szybko stworzyłam jednorazowe narzędzie pracy:) 

Do trzech woreczków foliowych zamykanych (z Ikea) wlałam lukier (każdy osobno), zamknęłam (jeśli nie macie takich zamykanych, to koniecznie zabezpieczcie gumką recepturką, ewentualnie sznurkiem- dzięki temu lukier nie ucieknie górą). Następnie należy odciąć nożyczkami końcówkę i działać:)

Im mniejsza dziurka, tym cieńsza będzie dekoracja lukrowa. Lukier schnie bardzo szybko, więc od razu można użyć posypki lub kolorowych koralików/perełek.

Okej, to mamy urocze pierniki, jak je zapakować? To już, że tak powiem nie moja specjalizacja:) A szkoda! Tym razem wraz z Sandrą z bloga sandrynka.blogspot.pl - którą miałam przyjemność poznać podczas Kiermaszu świątecznego organizowanego przez MM - stwierdziłyśmy, że połączymy siły:)

Poniżej zamieszczam zdjęcia moich pierników oraz zajawkę zdjęć Sandry. Po więcej zapraszam na Jej bloga - a uwierzcie, że warto:)
                    Smacznego:)

3 komentarze:

 1. Jak pięknie zdobione <3

  Odwiedź mojego bloga i zobacz nowy post:
  http://www.moniquerehmus.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. to była czysta przyjemność - współpracować z Tobą :) i jaka smaczna ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne...aż ślinka leci :-)

  OdpowiedzUsuń